ІНФОРМАЦІЯ про Волохово-Ярський навчально-виховний комплекс Чугуївської районної ради Харківської області станом на 01.09.2016
Заклад було засновано в році як Волохово-Ярську початкову школу, яка була в 1928 році реорганізована в семирічну школу с. Волохів Яр Балаклійського району Харківської області. У вересні 1951 року школу реорганізовано у Волохово-Ярську середню школу Балаклійського району ( з 1957 року – Чугуївського району). У 2001 році середню школу було реорганізовано у Волохово-Ярський навчально-виховний комплекс Чугуївської районної ради – перший заклад нового типу в районі.
Директор:
Олефір Ілля Миколайович, працює на посаді з 1991 року, за фахом викладач історії – закінчив Харківський державний університет. Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист, відмінник освіти України. У 2007 році присвоєно звання «Заслужений учитель України».
Контингент учнів
Дошкільний підрозділ -:
-
різновікова група – 16 вихованців
Шкільний підрозділ:
-
школа І ступеня (1-4 класи) - 46 учнів ( 1 клас – 15 )
-
школа ІІ ступеня (5-9 класи) –51 учень ( 9 клас –6)
-
школа ІІІ ступеня ( 10-11 класи) – 18 учнів ( 11 клас – 8)
Всього: 131
Мова навчання: Українська
Профільне навчання:
Учні старшої школи отримують повну загальну середню освіту за універсальним профілем навчання з використанням варіативної складової робочого навчального плану навчально-виховного комплексу для проведення додаткових занять за вибором у групах з предметів суспільно-гуманітарного та природничо-математичного напрямів
Педагогічний колектив:
Педагогічних працівників – 23 (спеціалісти вищої категорії – 7, спеціалісти І категорії – 6, спеціалісти ІІ категорії – 1, спеціалісти - 9). Педагогічне звання "старший учитель" - 2 вчителя, "учитель-методист" - 3. Заслужений учитель України – 1.
Психолого-педагогічний супровід здійснює фаховий практичний психолог.
Забезпечення харчуванням:
100% вихованців та учнів навчально-виховного комплексу забезпечено гарячим харчуванням, з них 38 – харчуються безкоштовно за рахунок місцевого бюджету Волохово-Ярської сільської ради.
Навчально-виховний комплекс має необхідні приміщення для організації харчування (кухня, зала для обідів на 60 посадкових місць, кладовка, погріб) з технологічним обладнанням
Творчий потенціал:
Навчально-виховний комплекс забезпечує вихованців та учнів дошкільною (різновікова дошкільна група), початковою, базовою та повною загальною середньою освітою за універсальним профілем навчання. Колектив навчально-виховного комплексу працює над проблемою впровадження концептуальних засад особистісно-орієнтованого навчання та досвіду видатних педагогів України (К.Ушинський, С.Русова, Г.Ващенко, В.Сухомлинський) у навчально-виховний процес дошкільного та шкільного підрозділу навчально-виховного комплексу. Створено систему навчання і виховання дітей засобами української класичної педагогіки з використанням інноваційних технологій. Діють куточки казки, шкільної слави, думки та мрії, рослин-символів України. Організується змістовна навчальна практика ( велопоходи, щорічні екскурсії до Києва, поїздки до театрів). Уведено викладання наскрізного курсу «Основи християнської етики». Функціонує два шкільних музеї: історично-краєзнавчий та історії Голодомору 1932-1933 рр.
У 2002 році навчально-виховний комплекс став переможцем обласного конкурсу «Школа року».
Гурткова робота:
Працюють гуртки: предметні, художньої самодіяльності, спортивні секції, екологічний, юних краєзнавців та учнівського самоврядування. На базі навчально-виховного комплексу організовано роботу філії спортивної школи. 80% дітей охоплено різними видами гурткової та позакласної роботи.
Підвіз учнів та вчителів:
Згідно договору з місцевим господарством ТОВ «Агросервіс-ЛТД» організовано підвіз учнів автомобілем «Газель» ( 2 маршрути, 13 дітей).
Матеріально-технічне забезпечення:
У навчально-виховному комплексі функціонує 15 навчальних кабінетів, майстерні ( з обробки металу і дерева), спортивну залу, актову залу, тир, бібліотеку (12 тис. примірників художньої літератури), комп’ютерний клас на 8 місць.
Заклад має сучасне комп’ютерне оснащення з підключенням до надійного безпроводового інтернет-зв’язку (WіFі), мультимедійний комплекс. В управлінській діяльності використовується 4 комп’ютери.
З листопада 2011 року працює офіційний сайт навчально-виховного комплексу.
Досягнення вихованців:
У ІІ (районному) етапі Всеукраїнських предметних олімпіад у 2016/2017 навчальному році І місце у районній олімпіад з екології посіла учениця 11-А класу Таїсія Дейкун; Яна Кушнір (11-А) зайняла І місце в олімпіаді з астрономії. Переможцями олімпіад (ІІ місце) стали учні: Котелевець Максим (8-А) (біологія); Кушнір Яна (11-А) (правознавство). Призерами олімпіад (ІІІ місце) визнано учнів: Овсяннікова Єлизавета (6-А, математика), Олефір Анастасія (7-А, фізика), Ярець Максим (8-А, трудове навчання), Марченко Анна-Марія (8-А, українська мова та література, фізика), Кушнір Яна (11-А, біологія).Учениця 5-А класу Гончарук Діана посіла ІІІ місце у районому етапі конкурсу з української мови ім. Тараса Шевченка. Учні навчально-виховного комплексу впродовж багатьох років є учасниками та переможцями Всеукраїнського конкурсу "Громадянин", Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру", конкурсу з російської мови «Лукомор’є», Всеукраїнських – фізичного "Левеня", природничого "Колосок" та «Колосок весняний», українознавчого «Соняшник», історичного «Лелека», суспільствознавчого "Кришталева сова", "Патріот". Шкільні команди інтелектуалів та юних пожежних-рятівників, команда КВК за підсумками змагань у 2016 році входить до числа лідерів району. Команда хлопців у посіла призове місце у змаганнях з баскетболу. Футбольна збірна навчально-виховного комплексу є призером районних змагань. За підсумками підготовки навчальних закладів району до нового 2016/2017 навчального року навчачаьно-виховний комплекс нагороджено Грамотою Чугуївської райдержадміністрації.